Zde si můžete přečíst ohlasy na Arboretum Vrahovice, které se objevily v médiích. Můžete zde napsat i své názory na to, co se Vám v Arboretu líbí nebo nelíbí. Jsme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu. 

Články z médií

Vrahovičtí ukážou své arboretum

„Jeden z hlavních důvodů, proč jsme začali uvažovat o výsadbě stromů a budování nového parku, byl nedostatek zeleně. Poloha Vrahovic na východ od průmyslové zóny se negativně promítá do kvality ovzduší,“ připomíná iniciátor projektu Tomáš Peka ze Spolku za staré Vrahovice.„Jeden z hlavních důvodů, proč jsme začali uvažovat o výsadbě stromů a budování nového parku, byl nedostatek zeleně. Poloha Vrahovic na východ od průmyslové zóny se negativně promítá do kvality ovzduší,“ připomíná iniciátor projektu Tomáš Peka ze Spolku za staré Vrahovice.

David Sekanina | Prostějovské plátky (11. 6. 2015)
Celý článek

Je arboretum ve Vrahovicích v ohrožení?

Nadšenci a místní patrioti začali s pracemi na pozemcích, které si pronajali od města před více jak pěti lety. „Od začátku jsme věděli, že zeleň sázíme v záplavové zóně a tomu jsme přizpůsobili výběr stromů z Asie a Jižní Ameriky, které se se záplavami umí vypořádat. Navíc právě naše arboretum slouží jako svého druhu protipovodňové opatření, stromy vodu částečně zadrží a podmáčení jim nevadí,“ dodal Tomáš Peka podle něhož by pomohlo, kdyby se koryto Romže pravidelně čistilo tak, jak se tomu dělo v minulosti. 

Martin Zaoral | Večerníkpv.cz (8. 6. 2015)
Celý článek

Věděli jste, že Vrahovice mají vlastní arboretum? Roste v něm i kysloun

Raritou se může pochlubit místní část Prostějova. Tou je arboretum u říčky Romže, které vybudovali během několika let svépomocí nadšenci ze Spolku za staré Vrahovice. Arboretum na Vrahovické ulici skýtá opravdové unikáty, které pochází z jiných oblastí světa a v České republice běžně nerostou. Cesta k jeho vybudování však nebyla jednoduchá. Raritou se může pochlubit místní část Prostějova. Tou je arboretum u říčky Romže, které vybudovali během několika let svépomocí nadšenci ze Spolku za staré Vrahovice. Arboretum na Vrahovické ulici skýtá opravdové unikáty, které pochází z jiných oblastí světa a v České republice běžně nerostou. Cesta k jeho vybudování však nebyla jednoduchá.

Hana Masaříková | Prostějovský deník (9. 1. 2015)
Celý článek

Diskuze

Vaše komentáře