Arboretum Vrahovice

Arboretum Vrahovice je malý okrasný park, který se nachází ve Vrahovicích v těsné blízkosti říčky Romže. Rostou v něm převážně cizokrajinné stromy a keře pocházející z Evropy, Asie a severní Ameriky. Tento okrasný park byl vybudován v letech 2010-2015 členy Spolku za staré Vrahovice podle projektu Tomáš Peky. Funkce Arboreta je vzdělávací, estetická a rekreační. Je celoročně volně přístupné veřejnosti.

Novinky

Koncert Spontánní sukcese v Arboretu Vrahovice

  23. 08. 2015         Martin Hájek

V sobotu 12. září v 16:00 se v Arboretu Vrahovice koná akustický koncert brněnské eko-punkové kapely Spontánní sukcese, která je známá především z ekologicky zaměřených akcí. Kapela vystupovala také na letošním ročníku Prostějovského majálesu. Podrobnější informace a případné zpřesnění si můžete přečíst zde. Akci pořádá Spolek za staré Vrahovice.

Adopce stromů a keřů pokračují

  14. 06. 2015         Martin Hájek

Během slavnostního otvírání se nás několik lidí vyptávalo, zda jsou ještě nějaké stromy a keře volné k adopci. Zájem lidí o adopce nás těší, protože díky nim se nám podařilo vybudovat naše arboretum a budeme mít i prostředky k jeho dalšímu udržování a vylepšování. 

Seznam stromů a keřů, které jsou ještě k dispozici, najdete zde: bit.ly/1Cay1SY Pokud byste měli zájem si některý z nich adoptovat, napište nám do zpráv a náš účetní Michal Rosenberg s vámi probere možnosti platby. Seznam je každodenně aktualizován. Dárci jsou uveřejňováni také na těchto stránkách. Časem se jejich jména objeví také na popiskách k jednotlivým stromům a keřům. Všem dárcům bychom chtěli na tomto místě poděkovat.

Slavnostní otevření parku

  04. 06. 2015         Lukáš Hájek

Slavnostní otevření parku proběhne v sobotu 13. června 2015 od 14 hodin. Hosté se mohou těšit nejen na prezentaci jednotlivých stromů, ale na hudební vystoupení skupiny Jižní ryba a občerstvení. Vstup je zdarma.

Přiložený odkaz


Odběr novinek přes RSSSociální sítě

Twitter